Har du penger til gode på Avlsfond? Nå haster det!

Avlsfondet har som formål å stimulere til økt oppdrett og omsetning av travhest i Norge. Har du sjekket fondet ditt? Midler som ikke er benyttet i løpet av de siste fem årene vil tilfalle DNT 31. desember.

Foto: Hesteguiden.com

I henhold til fondets vedtekter vil innestående på avlskonto tilfalle DNT dersom innestående beløp ikke heves innen utløpet av 31.12 det femte året etter at midlene ble godskrevet avlskontoen. Det betyr at det er første gang dette praktiseres 31.12.2024 og dersom man har penger til gode på avlsfondet så haster det å gjøre uttak.

Uttak av midler fra avlsfondet kan skje ved registrering av føll eller ved kjøp av norskfødt unghest. Kjøp gjelder kun ved førstegangsomsetning, og innen hesten fyller to år. Det kan løses ut inntil 15 000 kroner per registrering/kjøp, eller et mindre valgt beløp. Les fondets vedtekter ved å klikke her.

Uttak av midler gjøres på DNTs medlems- og kundeportal Min Side, eller ved å ta kontakt med oss i DNT på ! Les mer om avlsfondet her:

AVLSFOND

Bestill uttak av fondet i Min Side

Som hesteeier kan du til en hver tid følge utviklingen i og gjøre uttak fra ditt avlsfond i DNTs medlems- og kundeportal Min Side! 

Les også