Til Start – samlinger høsten 2025

Da er terminlisten for høstens Til Start-samlinger klar. Totalt legges det opp til samlinger på 17 ulike arrangementssteder.

Foto: Hesteguiden.com

Alle samlingene er lagt til helgedager med unntak av samlingene på Klosterskogen (onsdag 1. oktober) og Momarken (mandag 6. oktober).

Samlingene er åpne for hester i alle aldre. Alle hestene blir gjennomgått av veterinær, hovslager og treningsveileder. Videre er det fokus på felles kjøring i banen. Det forsøkes å sette sammen hester som passer sammen slik at alle skal ha utbytte av å delta.

For 1-åringene legges det som vanlig opp til felles jogg i banen i cirka 3.000 meter. Det er viktig å presisere at 1-åringer som ikke har kommet så langt at de kan delta på felles jogg i banen også møter på samlingen. Det er mulig enten å tommekjøre eller leie dersom man ikke har kommet i vogn ennå.

Samlinger høsten 2025

Les også